Yılın “En Yürekli Kadını” Ödülü- İstanbul Kültür Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından, İstanbul’daki devlet ve vakıf üniversiteleri öğrencileri ve İKÜ öğretim üyeleri arasında yapılan anket  sonucunda, 2006 yılının “En Yürekli Kadın”ı seçildim, bu ödüle beni layık gören gençlerimiz ve akademisyenlerimizin olması sevincimi bir kat daha artırdı.

2589

yureklikadin3

yureklikadin2

yureklikadin1

yureklikadin

 Kültür Üniversitesi’nden Tarafıma Ulaşan Yazı

Sayın Nesrin Olgun ARSLAN,

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından, İstanbul’daki devlet ve vakıf üniversiteleri öğrencileri ve İKÜ öğretim üyeleri arasında yapılan sormaca sonucunda, 2006 yılının “En Yürekli Kadın”ı seçildiğinizi belirtmek bizim için bir onurdur.

Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunda ilerleyen gençliğimiz sizi seçerken biliyordu ki

Sonsuzluğa doğru uzanan başak tarlalarındaki ateş kırmızısına boyalı gelinciklerdir kadınlarımız. Narin ancak inatla yaşama tutunan varlıklarıyla yeryüzünü güzelleştirirken üretken uslarıyla da yol göstericidirler. Bedenleri değildir doğurgan olan gerçekte yürekleridir, uslarıdır. Durmaksızın iyi ve güzeli üretmek aşkla, tutkuyla yoğrulmuş yaşamlarının özünü oluşturmaktadır. Kadınlar, erkek egemen düşüncenin kendisi için çizdiği imgeleri yıkmak, söküp atmak uğrunda varolduğundan bu yana savaşım vermektedir. Kalıplaşmış düşüncelerin aydınlık yüreklerini maskelemesine izin vermeden, korkusuzca, çizilen sınırları yıkmaktadır. Devrimci ruhlarında yılgınlığa, ölgünlüğe yer yoktur. Yaratmak, onurluca ve dürüstçe yaşama tutunmak ve yaşadığı dünyayı varsıllaştırmak için usunun üretken kıvrımlarını izlemektedir.

Gelecek için umutlu aydınlık yürekli üniversite gençliğimiz ve değerli öğretim üyelerimiz verdikleri oylarla, ülkemizde ve dünyada üretken, uğraşlarında yetkin, kendini başarılı çalışmalarıyla gösteren, düşlerinin gerçekleşmesi amacıyla savaşan, kısaca “yürekli” kadınlar arasından, torununuzun eğitimine gösterdiğiniz duyarlılık ve fedakarlığınız için sizi seçmiştir.

İstanbul Kültür Üniversitesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. Nüket Güz